Canınızın çok sıkıldığı bir anda hızlı bir şekilde tatil planı yaparak tatile gitmeye karar verdiniz. Aracınıza atladınız ve ilk gözünüze kestirdiğiniz yere doğru giderken aracınızın çıkardığı bir arızadan dolayı yolda mahsur kaldınız. Bu gibi durumlarda kimlere başvurabileceğinizi bilmiyorsanız çok fazla vakit kaybı yaşayabilirsiniz. Bu tür kayıpları önlemeniz için yola çıkmadan önce gideceğiniz yere ait olan oto kurtarma firmalarını araştırarak kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Araçların bakımı hakkında bir bilginiz yoksa aracınızın çıkaracağı herhangi bir arıza için müdahale etmemeniz önemle söylenmektedir. Eğer Derince tarafındaysanız Derince oto kurtarıcı ekiplerini arayarak istediğiniz saatte istediğiniz yere bir oto kurtarıcı ekipleri çağırabilir aracınızın yaptığı arızayı çözdürebilirsiniz. Eğer gelen oto kurtarma ekipleri bulunduğunuz yerdeyken aracınızın sorunlarını çözemiyorsa özel oto kurtarıcı araçlarıyla otomobilinizi alıp kendi dükkânlarına götürerek sorunu orada çözüyorlar ve sizi kaldığınız yerden yola devam etmenizi sağlıyorlar.

Özel oto kurtarma ekipleri dışında yolda mahsur kaldığınızda aracınızı bulunduğu yerden kaldırarak arızasını hızlı bir şekilde çözmeleri için başvuracağınız yol yardım ekipleri de bulunmaktadır. Ancak yol yardım ekiplerinin aracınıza uyguladıkları işlem çok uzun sürebilir. Bu da sizin vaktinizi alabilir. Ancak özel oto kurtarıcı ekipler sayesinde çok fazla vakit kaybetmeksizin aracınızın tüm bakımlarını ve muayenelerini yaptırabilir yolunuza kaldığınız yerden çok daha güvenli bir biçimde ve kafanız daha rahat şekilde çıkabilirsiniz.